Świece z wosku pszczelego

najcudowniejsze, pachnące, naturalne nic dodać nic ująć. Zakochałam sią w nich, więc zaczęłam robić je własnoręcznie, a wszystko zaczęło się od wizyty w pasiece edukacyjnej:). Niby każdy wie co robią pszczoły… miód/ tak odpowiadają dzieci/, potem dowiadują się, że jeszcze zapylają kwiaty-ale po co to robią, jak to robią, co z tego mają, ta wiedza mnie zafascynowała i trzeba było iść na kurs pszczelarski :). W trakcie kursu szacunek i podziw dla tych malutkich istot wzrósł jeszcze bardziej. I, trzeba było coś z tą wiedzą zrobić, podać ją dalej, bo to jest niezwykle ważne informacje. Tak powstały warsztaty dla dzieci Pszczele Opowieści, a w między czasie zaczęłam robić świece z wosku pszczelego. Najpierw paliłam je sama, a teraz chętnie dzielę się z Wami tym dobrem…

Można je u mnie zamówić pisząc na masengera https://www.facebook.com/zakatekwarsztaty

Tutaj zobaczycie więcej świec

Świece z wosku pszczelego są cennym darem natury dla naszego zdrowia, ponieważ jest to naturalnie i biologicznie czysty surowiec wytwarzany przez pszczoły.

Co takiego zawierają świece z wosku pszczelego?

Wspaniałe właściwości wosku pszczelego sprawiły, że znalazł on zastosowanie w kosmetyce i medycynie naturalnej.

W skład wosku pszczelego wchodzą estry alkoholi i kwasów tłuszczowych, wolne kwasy tłuszczowe, węglowodory, wolne alkohole tłuszczowe i inne substancje. Występują w nim również węglowodany, barwniki, minerały i substancje aromatyczne.

Chryzyna– wykazuje działanie antybiotyczne. Estry i beta-karoten-odznaczają się właściwościami przeciwzapalnymi i odnawiającymi. Flawonoidy działają przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Skwalen– jest związkiem o dużych właściwościach dla zdrowia. Jest wytwarzany w organizmach zwierzęcych i roślinnych. Występuje również w skórze ludzkiej i chroni przed drobnoustrojami, promieniowaniem UV, zapewnia dobrą kondycję skóry. Witamina A-pobudza i reguluje podziały komórkowe. Dodatkowo zawiera w sobie kwas palmitynowy, melisowy, masłowy, walerianowy i octowy.

Składniki te są uwalniane podczas spalania i wspaniale oddziałują na ludzki organizm.

-są odpowiednie dla alergików i astmatyków, ponieważ oczyszczają powietrze z kurzu, pleśni i wirusów,

-są też naturalnym jonizatorem powietrza w jony ( -), które są bardzo dobre dla naszego mózgu. Pod ich wpływem zachodzą w nim reakcje biochemiczne dzięki którym  produkuje on więcej serotoniny-hormonu szczęścia-czyli łagodzą stres i stany depresyjne,

-mają dobroczynny wpływ na górne drogi oddechowe,

– wosk wykazuje działanie przeciwzapalne i antybiotyczne,

-palenie świecy z wosku pszczelego na kilka godzin przed snem pomoże zredukować zmęczenie i   ułatwi zasypianie.
-płomień świecy woskowej jest nietoksyczny w stosunku do parafinowej

– palenie ich w domu pozostawia  przyjemny miodowo-woskowy aromat,

– dobrze radzą sobie z pozbywaniem się nieprzyjemnych zapachów na przykład z dymu tytoniowego,

JAK PALIĆ ŚWIECĘ

– pierwsze palenie świecy powinno trwać tak długo, aż wosk na powierzchni świecy stanie się płynny     / dotyczy to świec w pojemnikach/ zapobiegnie to tunelowaniu świecy.

– jeśli świeca będzie palona zbyt krótko tylko część powierzchni wokół knota zostanie roztopiona i każde kolejne palenie będzie pogłębiać zjawisko tunelowania.-świeca bedzie się paliła w głąb

  • – z kolei zbyt długie palenie może prowadzić do przesunięcia knota, dlatego po stopieniu ok. 2 cm świecy należy zakończyć palenie.

-aby zapewnić najwyższą jakość palenia się świecy, przycinaj knot przed każdym zapaleniem świecy,

-świecy nie należy wypalać do końca, aby uniknąć pęknięcia pojemnika, zostaw ok 1-1,5 cm świecy na dnie,

-dbaj, aby podczas palenia świeca stała na równej powierzchni

– zachowaj ostrożność przy paleniu świecy, nigdy nie pozostawiaj jej w pobliżu łatwopalnych przedmiotów.

Nasze świece są wytwarzana ręcznie, więc mogą się zdarzyć na powierzchni pęknięcia oraz delikatne nierówności. Nie ma to wpływu na jakość i właściwości świecy.